Leczenie choroby Parkinsona przez neurologa

  1. Serio pytacie? Nie myślę nawet o ciężkiej depresji a taką też przeżyłam, gdy nie miałam nawet siły się umyć, nie…

Choroba Parkinsona to zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego.
Polega na zmianach zwyrodnieniowych w komórkach nerwowych istoty czarnej śródmózgowia. Znajdują się w niej neurotransmitery dopaminy.

Objawy fizyczne

Choroba Parkinsona na początku daje drobne objawy, na przykład – drżenie rąk, spowolnione ruchy, problemy z utrzymaniem równowagi.
Sama choroba może na początku zostać pomylona z bólem rwy kulszowej czy zaburzeniami węchu.
Jednak kiedy to wszystko się dodaje i pojawia się obniżenie samej sprawność, problemy z mówieniem, drętwienie kończyn można podejrzewać śmiało chorobę Parkinsona.
Jednak lepiej, aby neurolog obserwował takie objawy i je ocenił.

Objawy psychiczne

W trakcie rozwoju choroby, a najczęściej w jej zaawansowanym stadium pojawiają się problemy z pamięcią. Polegają na utrudnionym dostępie do informacji, która mimo wszystko jest w mózgu.
Tym powinien już zająć się neurolog. Więcej informacji dla osób z Warszawy znajdziesz pod adresem http://gabinetneurologiczny.com/

Dopamina

Jak wiadomo, zaburzenia w wydzielaniu dopaminy przyczyniają się do zachorowania na MP (choroba Parkinsona).
Dlatego kiedy mózg człowieka rozwija się do około 25 roku życia lepiej nie dostarczać sobie wtedy bardzo intensywnych przeżyć, które dostarczają ten hormon. Do takich przeżyć zalicza się współżycie seksualne.
Co oznacza, że osoby, które rozpoczęły swoją aktywność seksualną jeszcze jako nastolatek są bardziej narażone na zachorowanie niż ci, którzy z tym poczekali do dorosłości.
Sama choroba powoduje też ograniczenia w wydzielaniu dopaminy, dlatego może pojawić się depresja.
Ograniczenie motoryki (zakresu ruchu) też często wpływa na nastrój chorego.

Żywienie

W tej chorobie jest bardzo ważne.
Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest lekkostrawne żywienie, aby ciężkim nie powodować negatywnych odczuć i pomóc tym samym organizmowi.

Emocje

Należy choremu dostarczać pozytywnych emocji, aby spowodować u niego wydzielanie się dopaminy, która w chorobie Parkinsona jest bardzo ważna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz